koncert-gla-ustvar-2016-07V torek 2.2.2016 ob 18.00 je na naši šoli potekal koncert glasbenega ustvarjanja učencev OŠ Prestranek in okteta Bori. V programu koncerta smo poslušali oba pevska zbora – otroški pevski zbor in mladinski pevski zbor, šolski bend – Ansambel strel in oktet Bori. Za povezavo programa sta poskrbela učenca 9. Razreda Martina Gojić in Tristan Blažek. Otroški in mladinski pevski zbor sta nastopila z ljudskimi, popularnimi in tudi rock skladbo. Oktet Bori, ki so bili gostje večera, so predstavili slovenske ljudske pesmi in umetne skladbe. Vrhunec večera pa je bil nastop šolskeba benda – Ansambela strel, ki so nam zaigrali 3 skladbe, med drugim tudi svojo lastno z naslovom Pesem srca.

Prof. Glasbene umetnosti Simon Novak