Z vrtčevsko skupino Škratkov smo se odzvali povabilu Zavoda Znanje, OE Turizem iz Postojne in se pridružili projektu Turistične zveze Slovenije z naslovom ‘Zelena okna’. Projekt je bil zastavljen zelo široko, organizatorji so želeli dati domišljiji prosto pot pri ustvarjanju, zelena nit projekta pa je bila, da pokažemo na vse skrite in manj skrite kotičke v naši občini, ki so vredni ogleda in pozornosti.

Tako smo z otroki v igralnici okrasili naše zeleno okno, s katerim smo obeležili 27. september, svetovni dan turizma. Poleg tega pa smo izdelali zelene okvirje oz. ‘zelena okna’, v katera smo ujeli fotografije zelenih kotičkov iz naše okolice, kamor otroci radi zahajajo skupaj s svojimi starši. Izdelki so razstavljeni v TIC Galeriji v Postojni, kjer je 27. 9. 2016 potekala tudi uradna otvoritev razstave. Vse zbrane je nagovorila ga. Špela Gacin, vodja OE Turizem, nekaj besed pa je zbranim povedal tudi župan občine Postojna, g. Igor Marentič.

Katarina Abram

(Skupno 154 obiskov, 1 današnjih obiskov)