V četrtek, 30.3.2017, so tretješolci, četrtošolci in petošolci doživeli prav posebno izkušnjo. S finančno pomočjo sponzorjev in Občine Postojna so postali pravi vozniki. Obiskal jih  je namreč Yumicar, program, kjer otrok prevzame vlogo voznika in dogajanje v prometu doživi z voznikovimi očmi.  Do sedaj so otroci spoznavali cestno prometna pravila le kot pešci ali kolesarji. Ko se usedejo v avtke, pritisnejo na plin in se zapeljejo po poligonu, spoznajo kako jih vidi voznik, kako težko je vozilo pravočasno ustaviti, kako pomemben je varnostni pas in kako težko je vozilo ustaviti, če se pešec neprevidno in nepričakovano vključi v promet. V vožnji malih avtomobilov pa se otroci še neizmerno zabavajo.

Liljana Bole