V četrtek, 24.5.2018, je v ljubljanskem Koloseju potekalo srečanje finalistov projekta Varno na kolesu, ki so se ga udeležili tudi petošolci iz naše šole ter mentorici Liljana in Polona.

Vseslovenski program Varno na kolesu organizira družba Butan plin s podporo Javne agencije RS za varnost prometa, Kolesarske zveze Slovenije, podjetja Telekom Slovenija in družbe BTC. Program podpirajo tudi številna kolesarska društva in uspešni kolesarji, kot sta Matej Mohorič in Tanja Žakelj.

Srečanja finalistov projekta se je v udeležilo dvanajst šol, ki so osvojile največ točk med 102 prijavljenimi šolami iz cele Slovenije. Iz zahodne Slovenije so se srečanja udeležili učenci naše šole in učenci iz Košane.

Na prireditvi so podelili priznanja in denarne nagrade. Najboljši so bili učenci OŠ Sveti Tomaž, drugi so bili učenci OŠ Bršljin iz Novega mesta, Na tretje mesto pa so se uvrstili učenci 5. razreda iz OŠ Prestranek. Dobili so kolesarske varnostne čelade in denarno nagrado v višini 600 €.

Liljana Bole

(Skupno 38 obiskov, 1 današnjih obiskov)