V ponedeljek, 3.9.2018, smo na naši šoli prvič pozdravili 22 otrok, ki so na ta dan postali šolarji.

Po nagovoru ravnateljice smo oder prepustili čarovniku Gregi. S svojimi pesmimi, šaljivimi vprašanji in čarovniškimi triki je Grega poskrbel, da sta začetniška trema in zadrega malih šolarjev v trenutku izginili.

Otroke in njihove starše je nato nagovoril župan občine Postojna Igor Marentič, ki je prvošolcem v spomin na prvi šolski dan podaril knjigo Nana, človeška ribica. Kasneje sta spregovorila tudi predstavnik Združenja šoferjev in avtomehanikov Postojna ter policistka iz Policijske postaje Postojna. Veliko pozornosti so vsi govorci namenili varnosti otrok v prometu in učence opremili z rumenimi ruticami ter poudarili pomen njihove uporabe.

Sledila je še sladka pogostitev ter ogled učilnice, kjer so učenci prejeli delovne zvezke ter nekaj drobnih presenečenj.

                                                                                                                                             Mojca Štembergar

 

(Skupno 99 obiskov, 1 današnjih obiskov)