Šolski prag naše šole je v sredo, 1. 9. 2021, v spremstvu svojih staršev prvič prestopilo 18 učencev. Bodoče šolarje je najprej toplo sprejel g. ravnatelj Goran Uljan, za njim pa še g. župan Igor Marentič.

Po uvodnih nagovorih smo si ogledali gledališko igro Tinka gre v šolo v izvedbi Družinskega gledališča Kolenc. Navihana Tinka je imela veliko težav pred vstopom v šolo, vendar je ob pomoči tete Rezke vse uspešno prebrodila in se veselila svojega prvega šolskega dne.

Naši novi učenci so po predstavi dobili rumene rutice, da bodo, kot najmlajši udeleženci v prometu, opozarjali voznike na previdnost. Kasneje so se posladkali s prvo šolsko malico ter si ogledali svojo učilnico.

Ob koncu smo jim zaželeli, da bi svoj prvi šolski dan prijetno preživeli s svojimi najbližjimi ter se v pričakovanju novega šolskega leta razšli.

učiteljica Mojca Štembergar

 

(Skupno 375 obiskov, 1 današnjih obiskov)