Jedilnik vrtec

Arhiv:

šolsko leto 2016 – 2017

jedilniki – 26. 6. 2017 – 30. 6. 2017

Prosimo vas, da izpolnite vprašalnik o vrtčevski prehrani- za starše otrok, ki obiskujejo Vrtec Prestranek.

Hvala za sodelovanje.

Urnik obrokov: zajtrk (8.00 h), sadna malica (9.25 h), kosilo (11.00 h), popoldanska malica (14.00 h).

OBVESTILA

Vse jedilnike pregleda in potrdi komisija za prehrano. Jedilniki so objavljeni vsak petek po 15.00 h za naslednji teden. V primeru, da jedilnik ni pravočasno objavljen, so razlog za to najverjetneje tehnične težave in se za zamudo opravičujem.

Označevanje snovi, ki povzročajo alergije ali preobčutljivosti, v obratih javne prehrane

S 13. decembrom 2014 se prične uporabljati Uredba (EU) št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij potrošnikom, spremembah uredb (ES) št. 1924/2006 in (ES) št. 1925/2006 Evropskega parlamenta in Sveta ter razveljavitvi Direktive Komisije 87/250/EGS, Direktive Sveta 90/496/EGS, Direktive Komisije 1999/10/ES, Direktive 2000/13/ES Evropskega parlamenta in Sveta, direktiv Komisije 2002/67/ES in 2008/5/ES in Uredbe Komisije (ES) št. 608/2004 (v nadaljevanju Uredba 1169/2004).

Navedena uredba v 44. členu določa, da so podatki o alergenih, kadar so ti prisotni v končnem proizvodu, obvezni tudi za nepredpakirana živila ponujena za prodajo končnemu potrošniku. Seznam sestavin ali proizvodov, ki povzročajo alergije ali preobčutljivosti (t.i. alergeni) so navedeni v Prilogi II Uredbe 1169/2004.

PRILOGA II

SNOVI ALI PROIZVODI, KI POVZROČAJO ALERGIJE ALI PREOBČUTLJIVOSTI:

1. Žita, ki vsebujejo gluten, zlasti: pšenica, rž, ječmen, oves, pira, kamut ali njihove križane vrste, in proizvodi iz njih, razen:

(a) glukoznih sirupov na osnovi pšenice, vključno z dekstrozo ( 1 );

(b) maltodekstrinov na osnovi pšenice ( 1 );