Zdravje v vrtcu

Slovenski tradicionalni zajtrk v vrtcu

V petek, 18. novembra,  smo tudi v našem vrtcu obeležili »Dan slovenske hrane« in si privoščili tradicionalni slovenski zajtrk. Jedli smo lokalno in ekološko pridelan med, maslo in kruh. Ta dan nas je obiskal tudi čebelar gospod Dušan Vatovec. Povedal nam je, zakaj je med zdrav, opisal potek nastanka medu ter predstavil zaščitno čebelarsko opremo, ki so jo otroci lahko tudi preizkusili.

Avtorica prispevka in fotografij:
Tina Janež

Šolsko leto 2015 / 2016

V šolskem letu 2015/2016 so se skupine drugega starostnega obdobja vključile v nacionalni projekt Zdravje v vrtcu. Rdeča nit projekta je bil slogan – ‘Čas je za dober tek’ – s katerim so organizatorji želeli dati poudarek zelo pomembnima področjema, ki odločilno vplivata na naše zdravje, in sicer prehrani in gibanju. Skupine so med letom tako sodelovale pri nekaterih skupnih dejavnostih (izvedba tradicionalnega slovenskega zajtrka, poligon, tek podnebne solidarnosti, Prestranški tek, pravilna nega in skrb za zobe, …), druge dejavnosti pa so vzgojiteljice izvajale vsaka znotraj svoje skupine. Več si lahko ogledate v poročilu posamezne skupine.

Katarina Abram

POROČILA POSAMEZNIH SKUPIN: