V četrtek, 5.6.2014, smo se nekateri učenci iz sedmega, osmega in devetega razreda  v sklopu izbirnega predmeta Raziskovanje organizmov v domači okolici odpravili na ogled domačij Eve Šabec in Matevža Boštjančiča. Pri predstavitvi domačij so  Evi in Matevžu pomagali tudi nekateri učenci in s tem poravnali nekatere »stare grehe« pri učiteljici.

Začeli smo z ogledom domačije pri Matevžu Boštjančiču. Matevž nam je ob pomoči Jake predstavil rejo kokoši. Sledil  je  ogled zajcev ter kratka predstavitev o njihovi reji in prehrani. O zajcih nam je poleg Matevža pripovedovala tudi Ayla.  Ogledali smo si še  koze, ki nam jih je predstavil Jan. Matevž nam je tudi pokazal in predstavil svoj zeliščni vrt. Odpravili smo se k Evi, ki nas je  peljala na bližnji pašnik, kjer nam je predstavila dve kobili in nam povedala vse o reji konj. Ogledali smo si hlev, kjer so konji pozimi, jahalno opremo in pripomočke za nego konj. Pri predstavitvi ji je pomagala Hanna Marya, Marina pa nam je povedala vse o prehrani konjev. Nato smo se odpravili na ogled še  nekoliko bolj oddaljenega pašnika, kjer nam je Tina pojasnila razliko med hladnokrvnimi in toplokrvnimi konji. Spoznali smo tudi različne vrste žit, ki nam ji je predstavila Maša in  nekatera žita smo tudi zmleli v moko. Po vseh predstavitvah je sledila še dobra pogostitev ob domačih žemljicah iz domače moke, domačemu pecivu, domači marmeladi ter domačem bezgovcu. Domov smo se odpravili siti, zadovoljni ter polni novega znanja o življenju na kmetiji.

Učenka: Marina Kretič

Učiteljica: Andreja Geržina

FOTOGALERIJA

 

(Skupno 87 obiskov, 1 današnjih obiskov)