05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Suzanne Collins: trilogija Igre lakote

Svetovna uspešnica, ki je prejemnica številnih nagrad (ALA Best Books for Young Adults, Publishers Weekly Best Book of the Year 2008, New York Times Notable Children’s Book 2008, Deutscher Jugendliteraturpreis 2010, New York Times Bestseller). Posnet je tudi film.

V prihodnosti na ruševinah Severne Amerike nastane država Panam, ki je razdeljena na 12 okrožij in glavno mesto Kapitol. Vsako leto v Kapitolu potekajo igre lakote, v katerih morajo sodelovati iz vsakega okrožja dekle in fant ter se boriti v areni smrti. Zmaga lahko samo eden od njiju, ki lahko nato uživa v Kapitolu.

Polona Boštjančič

(Skupno 364 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Knjižne novosti

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost