Uhajanje plina v šolski kuhinji je bil razlog za petkov alarm na OŠ Prestranek.  23.9. je namreč malo po 10. uri dopoldan pouk prekinil zvočni signal, ki nas je opozarjal na nevarnost v šoli. Najmlajši otroci, učenci, učitelji ter ostali zaposleni v vrtcu in šoli smo v kolonah zapuščali učilnice in druge prostore. Zbrali smo ustrezne oz. najbližje evakuacijske poti in se zbrali na nogometnem igrišču za šolo, kjer smo se prešteli in ugotovili, da nihče ni ostal v šoli. Po posredovanju Centra za obveščanje iz Postojne, so na šolo prihiteli gasilci PGD Slavina. Najprej so zaprli plinsko napeljavo, nato pa prezračili kuhinjo. Vsi skupaj smo se vrnili na svoja mesta, še prej pa smo si lahko od blizu pogledali gasilsko vozilo ter opremo v njem, saj so gasilci po vaji evakuacije ostali še nekaj časa z nami.

Mojca Štembergar