Ste že srečali zmaja?

Kaj pa celo ulico zmajev?

V našem vrtcu so otroci izdelali čisto prave zmaje.

V svet zmajev nas je popeljal deček Jakob. Njegov strašljivi zmaj je nastajal kar nekaj dni. Sprva so sovrstniki Jakoba le opazovali pri njegovem delu, potem pa so mu priskočili na pomoč. V  roke so vzeli čopiče in začeli z barvanjem in risanjem detajlov, a po Jakobovih navodilih. Navdušenje nad zmajem je rastlo. »Mravljice« in »Ježki« so želeli izdelati svoje zmaje. V skupinah je završalo. Otroci so hiteli z nabiranjem materiala, risanjem, lepljenjem, barvanjem …

Tako so se zmaji začeli množiti  in vsak od njih je dobil svoje mesto na hodniku vrtca. Otroci  velikokrat pogledujejo proti zmajem, s prsti kažejo nanje in mrmrajo: » Ta je moj, ta je vodni zmaj, ta je hudoben, tisti je dober, ta ima krila, ta bruha ogenj …«

Prežeti z zadovoljstvom, jezo, zaskrbljenostjo,  zaupanjem , razočaranjem, občudovanjem in s presenečenjem  so otroci odkrivali skrivnosti in zanimivosti teh nevidnih bitij. Eden od otrok je takole strnil svoje misli  in dejal: »Jaz nisem videl zmaja, ampak vem, da ni nevidno bitje.«

 

Marija Sajevic

(Skupno 114 obiskov, 1 današnjih obiskov)