V torek, 21. maja, smo učiteljice v okviru nadstandardnega programa povabile učence na izlet v Piran.  Odziv je bil tako dober, da smo napolnili veliki avtobus. Na Prestranku je bilo ob odhodu deževno in temno, a takoj, ko smo izpeljali iz zadnjega tunela na avtocesti, se je nebo razsvetlilo in na njem so ostali samo še oblaki, tako da smo se ob prihodu v Piran lahko mirno sprehodili do Tartinijevega trga, nato pa odšli na ogled Muzeja školjk in piranskega akvarija. V obeh smo se zadržali kar precej časa, saj so nas navduševale ribe in druge živali in rastline v akvariju, v muzeju školjk pa smo od kustosov muzeja izvedeli veliko novega o polžih in školjkah v domačem okolju in svetovnih vodah. Nekateri smo koščke morskega sveta prinesli domov v obliki spominkov oziroma jih fotografirali. Polni pisanih vtisov smo se odpeljali do Kopra in si tam vzeli čas za malico in ogled trgovin. Ob avtobusni postaji smo videli veliko živali: labode, nutrije, žabo in kačo kobranko, ki nas je gledala izpod vode. Na obali je popoldan hitro minil, zato se bomo ob priložnosti še vrnili in naprej spoznavali njene lepe kotičke.

 

FOTOGALERIJA

(Skupno 106 obiskov, 1 današnjih obiskov)