V torek, 21. maja, smo učiteljice v okviru nadstandardnega programa povabile učence na izlet v Piran.  Odziv je bil tako dober, da smo napolnili veliki avtobus. Na Prestranku je bilo ob odhodu deževno in temno, a takoj, ko smo izpeljali iz zadnjega tunela na avtocesti, se je nebo razsvetlilo in na njem so ostali samo še oblaki, tako da smo se ob prihodu v Piran lahko mirno sprehodili do Tartinijevega trga, nato pa odšli na ogled Muzeja školjk in piranskega akvarija. V obeh smo se zadržali kar precej časa, saj so nas navduševale ribe in druge živali in rastline v akvariju, v muzeju školjk pa smo od kustosov muzeja izvedeli veliko novega o polžih in školjkah v domačem okolju in svetovnih vodah. Nekateri smo koščke morskega sveta prinesli domov v obliki spominkov oziroma jih fotografirali. Polni pisanih vtisov smo se odpeljali do Kopra in si tam vzeli čas za malico in ogled trgovin. Ob avtobusni postaji smo videli veliko živali: labode, nutrije, žabo in kačo kobranko, ki nas je gledala izpod vode. Na obali je popoldan hitro minil, zato se bomo ob priložnosti še vrnili in naprej spoznavali njene lepe kotičke.