V Postojni se je v petek, 14. 10. 202, in soboto, 15. 10. 2022, odvijal Podjetniški tabor 2022 v okviru programa Mladim se dogaja. Udeležili so se ga učenci iz prestranške in  obeh postojnskih šol. Na taboru so se učili osnov metod hitrega prototipiranja in raziskave trga, o reševanju Canvas modela, kako javno nastopati, kako izdelati predstavitev in še veliko tega, kar mora mlad podjetnik obvladati, da svojo poslovno idejo lahko izpelje. Vmes je bilo še veliko zabavnih iger, druženja in zabave.

Žiga, Kaja in Aljaž so pod mentorstvom učiteljice Monike in drugih mentorjev poskušali izpeljati poslovno idejo, ki so jo poimenovali Učna pomoč. Predlagali so, da bi se oblikovala spletna stran preko katere bi učenci lahko poiskali pomoč vrstnikov.

Alek, Zoja, Nuša in Vita pa so se ukvarjali s spletno stranjo preko katere bi prodajali ročno izdelan nakit.

Ob koncu delavnice so skupine predstavile svoje poslovne ideje.

(Skupno 127 obiskov, 1 današnjih obiskov)