Z nadarjenimi učenci smo  v četrtek, 29. 3. 2012, obiskali Notranjski muzej Postojna. Naš gostitelj je bil višji kustos in biolog, gospod Slavko Polak. Ogledali smo si fotografije jamskih živalic in multimedijsko predstavitev o človeški ribici.

Gospod Polak nas je popeljal po muzeju in nam je predstavil jamarstvo nekoč in danes. Ker smo bili posebni gostje, nas je odpeljal v depo muzeja oziroma v prostore, kjer poteka njegovo raziskovalno delo. Predstavil nam je razlike med jamskimi in kopenskimi živalmi, učenci so si pogledali živali pod mikroskopom in stereolupami. Najbolj zanimive pa so bile njegove zbirke hroščev in metuljev. Ker smo bili pridni in radovedni gostje, smo vsi v dar dobili njegovo knjigo o metuljih, ki živijo pri nas.

 

Učiteljica: Andreja Geržina

(Skupno 71 obiskov, 1 današnjih obiskov)