V prostorih stare šole v Slavini, kjer začasno potekata pouk za učence 1. triade ter vrtčevsko varstvo, je v petek, 11.5.2012, zagorelo. Dim se je iz pisarne razširil po vsej šoli. Otroci in zaposleni v šoli so prostore hitro in organizirano zapustili ter počakali na prihod gasilcev na varnem pred šolo.

 

K sreči je šlo tokrat le za vajo, kako v nevarnih in nepredvidljivih trenutkih zapustiti šolske prostore in na varno pospremiti vse otroke.

Na vaji so sodelovali gasilci iz prostovoljnega gasilskega društva Slavina. Kasneje so na igrišču pred gasilskim domom otrokom predstavili njihovi dve vozili, ki ju uporabljajo pri gašenju požarov. Učenci  so se lahko preizkusili v zbijanju tarče z vedrovko, gašenju požara s pomočjo gasilnika, poskusili so gasiti z vodo ter pokukali v gasilski vozili.

 

Mojca Štembergar

(Skupno 54 obiskov, 1 današnjih obiskov)