Bliža se dan spomina na mrtve. Vsako leto učenci naše šole očistijo in uredijo spominska obeležja padlim za svobodo, ki so postavljena v šolskem okolišu.

Letos  bomo to akcijo izpeljali v četrtek, 25. 10. 2012, ob 16. uri. Učenci od 5. do  9. razreda se zberete pred spominskimi obeležji v krajih, kjer živite. Učenci iz Rakitnika in Matenje vasi se zberete pred spominsko ploščo Antonu Černaču. S seboj imejte tudi delovno orodje (motiko, metlo, lopato, samokolnico…) in cvetje ali svečko. Dobrodošli so tudi mlajši šolarji.

Učenci, ki imajo v tem času drugo dejavnost ( glasbena šola, trening ali verouk), prinesejo razredniku pisno opravičilo staršev.

Urejanje spominskih obeležij bodo letos nadzorovali in usmerjali učitelji po naslednjem razporedu:

Prestranek – Magda Jakin Černe in Liljana Bole

Matenja vas – Goran Uljan