05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Naravoslovni dan Postojna nekoč in danes

Zjutraj smo prišli v šolo kot običajno. Prvi dve uri smo se pogovarjali o domači pokrajini in o Postojni nekoč in danes. Po malici smo se odpravili na ogled Majlonta. Po starem delu Postojne nas je peljal Marjan Geržina.

Ogledali smo si značilne hiše, dvorišča in ulice. Izvedeli  smo, da se najstarejši del Majlonta imenuje Kot. Gospod Marjan nam je povedal nekaj šaljivih zgodbic o ljudeh iz Majlonta. Po ogledu smo se poslovili in se odpravili na Sovič. Na vrhu Soviča je naše zanimanje vzbudil bunker. Po skupinskem fotografiranju smo se odpravili k »Slovenski štangi«, na kateri plapola slovenska zastava. Med potjo navzdol, smo si ogledali še zbiralnik vode.

Polona Boštjančič, 4. razred

(Skupno 94 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost