V okviru tedna otroka smo na OŠ Prestranek izpeljali kulturni dan za učence prvega triletja. Na obisk smo povabili znanega primorskega ilustratorja in karikaturista Miran Kohka, ki nam je predstavil nekaj svojih del in z nami delil risarske spomine. Ob ogledu njegovih ilustracij smo poslušali pravljico, nato pa so se učenci sami preizkusili v risanju zabavnega pujsa.

 

 

Kasneje je oder v našem večnamenskem prostoru zasedla jablana, pod njo pa polne košare jabolk. Prinesla nam jih je Šinjorina Jablanka, ki je otroke preko pravljice popeljala v svet pregovorov in jim za konec podarila jabolko ter vsakemu svojo knjigo zabavnih nalog.

Ob tej priložnosti smo na šoli izpeljali dobrodelno akcijo Podari igračo – razveseli otroka in tako zbrali lep kup igrač, ki jih bomo podarili Rdečemu križu Postojna.

Mojca Štembergar

GALERIJA

(Skupno 183 obiskov, 1 današnjih obiskov)