Na začetku šolskega leta so se nekateri učenci 5. razreda prijavili na dodatni pouk. Z učiteljico smo pripravili program, kaj bomo pri dodatnem pouku počeli. Odločili smo se, da bomo najprej pripravili gledališko predstavo.

Ker smo pri likovni umetnosti naredili knjige za otroke iz vrtca, smo se odločili, da bo tema naše igrice povezana s knjigami. Skupaj smo sestavili zgodbo in jo za vajo nekajkrat odigrali v razredu.

Zgodba govori o deklici, ki je cele dneve le brala in ni hotela pospraviti sobo. Igračkam je bilo dovolj in odločile so se, da bodo deklici skrile knjige, da se bo potem spet igrala z njimi. Ko je deklica prišla iz šole ni našla knjig. Z mamo sta pospravili sobo in našli knjige. Deklica je v pospravljeni sobi igračam prebrala zgodbo.

Igrico smo nato zaigrali vrtcu. Po nastopu smo vrtčevskim otrokom podarili knjige, ki smo jih naredili pri likovni umetnosti.

 

 

 

Igro smo zaigrali tudi v večnamenskem prostoru pred učenci  prvega in drugega razreda. Bilo je zelo zabavno.

Marina Majerič, Doroteja Vidmar Gajšek, Samanta Brožič

(Skupno 104 obiskov, 1 današnjih obiskov)