05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Pohod na Slivnico

Pa smo končno ujeli lep dan in ga izkoristili za pohod na Slivnico (1114 m). Za izhodišče smo izbrali Cerknico (580 m).

Že ob pričetku hoje se je pot začela vzpenjati, sprva skozi grmičevje, nato skozi borov gozd. Učencem so bile velikokrat na poti dolge korenine dreves, ob katere so se neprestano spotikali. Ni minilo veliko časa, ko so pohodnikom že žarela lička. Nekaterim je pot predstavljala velik zalogaj zato so bili ob dosegu vrha presrečni, da se je vzpenjanje končalo. Ob Domu na Slivnici so otroci pomalicali in uživali v čarobnem pogledu na Cerkniško jezero, ki se je pokrivalo z meglicami. Čarovnic na vrhu ni bilo, očitno so imele druge opravke. Po polurnem počitku, smo se odpravili nazaj v dolino. 

Pohvala vsem pohodnikom, ki so premagali 534 m višinske razlike, pri tem pa ostali nasmejanih obrazov. 

Teja Rojc

FOTOGALERIJA

(Skupno 38 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost