05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Projekt Varno kolo

Z razredom smo se v letošnjem šolskem letu vključili v projekt  Varno na kolesu. Raziskali smo najbolj  varne kolesarske poti  iz okoliških vasi do osnovne šole Prestranek, ter jih tudi posneli.

S sošolci smo se razdelili po vaseh,kjer stanujemo. V skupinah smo pripravili načrt poti in zapisali scenarij snemanja. Z učiteljico smo se dogovorili za datum snemanja in kraj pričetka. Oblekli smo si odsevne jopiče, si nadeli čelade in se s kolesi podali na pot . Pri vsakem znaku  STOP ali dogovorjeni  postaji smo se ustavili, ter kaj povedali. Ko smo prispeli do šole smo veseli  parkirali kolesa, ter si malo odpočili. Tako smo posneli poti iz vseh vasi. Posnetke smo objavili .

Do njih lahko dostopate preko POVEZAVE.

S to nalogo smo naredili velik korak naprej, saj bodo lahko vsi otroci s kolesom varneje prišli v šolo.

Tinkara Vatovec  5.r.

Lucija Blažek 5.r.

(Skupno 138 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost