V sredo, 21.1.2015, smo se učenci 1. triletja odpravili na izlet v Ljubljano. Najprej smo si v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali lutkovno predstavo Kdo je napravil Vidku srajčico. Čeprav je zgodba otrokom zelo poznana, so si predstavo z zanimanjem ogledali in bili navdušeni nad prikupnimi lutkami.

Potem so se odpravili še na potep po Ljubljani. Ogledali smo si tržnico, Tromostovje in reko Ljubljanico. Ustavili smo se na Prešernovem trgu, kjer smo občudovali kip Franceta Prešerna in ugibali v katero okno zre. Na maketi mesta Ljubljane smo skušali poiskati kraj, kjer smo se nahajali. Pot smo nadaljevali proti mestni hiši in Robbovemu vodnjaku. Pogledali smo še, kako se lahko na grajski hrib povzpnemo z vzpenjačo in pohiteli k avtobusu, saj so sivi oblaki že grozili z dežjem. Kljub turobnemu vremenu smo preživeli zanimiv dopoldan v našem glavnem mestu.

Mateja Šabec

 

(Skupno 77 obiskov, 1 današnjih obiskov)