Ob zaključku bralne značke smo na OŠ Prestranek,  14. 5. 2014, povabili mladinskega pisatelja in vsestranskega človeka Žigo X Gombača.

Gombač je zadnja leta prodrl na mladinsko pisateljsko sceno z nizom knjig o mladem junaku Linu, ki se skupaj z družino in prijatelji spoprijema z različnimi dogodivščinami (Risova bratovščina, Jastrebov let, Skrivnost stoletnega vetra …) in številnimi drugimi zgodbami.  Njegova  zadnja knjiga, Skrivnosti mladih levov, je namenjena najmlajšim. Žigo poleg pisanja navdušuje tudi glasba (ukvarjal se je že z organizacijo koncertov, glasbenim urednikovanjem, stiki z javnostjo na radiju) in tek, ki mu posveča veliko prostega časa. Leta 2014 je z Boštjanom Videmškom (krizni poročevalec) in Samom Rugljem (urednik in založnik) izdal knjigo Ultrablues,  kjer vsak na svoj način  popišejo  svoje tekaške priprave in doživetje iz neverjetnega ultramaratona po neskončnem Zionu (Utah, ZDA). Pisatelj je z energičnim nastopom in zanimivimi prigodami iz svojega otroštva in mladosti mlade bralce navdušil do te mere, da so se po koncu  predstavitve zgrnili k njemu s prošnjami za avtogram, raznoraznimi vprašanji  in komentarji : »Ali lahko pride tudi naslednje leto?«, »Učiteljica, to je bil najboljši  nastop do sedaj.« , »Všeč mi je bilo , ker je na zanimiv način predstavil svoje življenje.« in še mnogimi drugimi. Navdušujoče je gostiti pisatelja, ki zna s svojo osebnostjo otrokom približati literarni svet, sploh v času, ko so bralne navade v upadanju. 

Ana Kaluža

(Skupno 56 obiskov, 1 današnjih obiskov)