05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Lepote in pasti sladkega življenja

V Tednu vseživljenjskega učenja smo na OŠ Prestranek izpeljali predavanje izr. prof. dr. Nataše Debeljak o uporabi sladkorja v vsakodnevni prehrani.

 

Predavateljica, zaposlena na Inštitutu za biokemijo, Medicinske fakultete v Ljubljani, nam je predstavila pomen zmanjšane uporabe sladkorja, saj ga pri nas še vedno porabimo veliko preveč. Obiskovalci predavanja smo dobili tudi nekaj uporabnih nasvetov glede lažjega odločanja, kaj kupiti ter kaj pojesti in spiti, saj je sladkor prisoten tudi v izdelkih, ki na prvi pogled veljajo za zdrave.

Po predavanju smo izpeljali delavnico tehtanja sladkorja v priljubljenih pijačah. Tako smo nazorno prikazali, koliko sladkorja vsebuje pollitrska plastenka sladke tekočine in se ob tem tudi krepko zamislili, koliko sladkorja zaužijemo po nepotrebnem.

Mojca Štembergar

 

 

(Skupno 63 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost