05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Kulturni dan – Mozaične delavnice v četrtem razredu

18. 6. 2015 smo imeli četrtošolci kulturni dan. Skupaj z učiteljico in spremljevalcema smo komaj čakali, da se po malici odpravimo proti Kočam, kjer nas je na njenem domu že čakala ga. Mateja Vekar, da nas popelje v svet mozaika.

Spoznali smo celoten potek izdelave mozaikov, od priprave materialov do pospravljanja po zaključenem delu. Najprej smo pripravili delovni prostor. Zaščitili smo  mize in pripravili orodje. Potem smo s kladivi z velikim veseljem razbijali ploščice na manjše delčke in zmešali lepilo. Končno je prišel čas za pričetek izdelave mozaikov. Cvetlične lonce smo na debelo namazali z lepilom in nanje pritrdili koščke ploščic. Po koncu del, smo temeljito pospravili delovni prostor in dan zaključili s piknikom.

Alenka Slavec Geržina

FOTOGALERIJA

(Skupno 71 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost