V petek, 16. 10. 2015, smo v popoldanskem času z nekaterimi učenci OŠ Prestranek obiskali razstavo ptic v Vrtnem centru Primož. Razstavo je ob desetletnici delovanja organiziralo Društvo za varstvo in vzgojo ptic Nanos.

Namen razstave je bil, da bi se čim več ljudi seznanilo z Društvom za varstvo in vzgojo ptic Nanos, prav tako pa tudi s pestro paleto ptic, ki jih člani društva vzrejajo sami. Gre za eksotične ptice, katerih domovina je Avstralija, Južna Amerika, Azija, Afrika. Papige, kanarčki in zebrice so bile med najštevilčnejšimi predstavniki, manjkale pa niso niti kitajske prepelice.

Učenci so na razstavi lahko o pticah povprašali gospoda Vinka Bogataja. Verjamemo, da so se domov vrnili z lepimi spomini ter fotografijo kakšnega nenavadno obarvanega papagaja.

Katja Godeša

FOTOGALERIJA

(Skupno 91 obiskov, 1 današnjih obiskov)