Zadnji dan pred jesenskimi počitnicami smo zaključili na prav poseben način.

V petek, 27. 10. 2017, smo se v okviru interesne dejavnosti Zdravo z naravo odpravili na nočni čarovniški pohod na Grmačo. Pohoda so se udeležili učenci od 1. do 7. razreda. Skupaj smo poskrbeli, da smo se v počitniške dni podali čarovniško razpoloženi.

V poznih popoldanskih urah smo se zbrali pred šolo – nekateri bolj, drugi manj prepoznavni – pogledovali v nebo, odpirali dežnike ter se spraševali, ali nam bo vreme naklonjeno ali pa nam bo dež prekrižal načrte. Toda dežnih kapelj je bilo le za vzorec in lahko smo se povzpeli na željeni vrh. Med potjo so nas s hupanjem veselo pozdravljali mimo vozeči avtomobili, mi pa smo jim navdušeno mahali. Pot navkreber nas je malce zadihala, vendar smo se vsi uspešno prebili do najvišje točke, kjer nas je čakal pravcati čarovniški ambient s svečkami, okostnjakom in pajki ter oranžno rdeči sončni zahod. Ko smo pomalicali ter se malce poveselili, smo se v večernem mraku in v soju ročnih svetilk odpravili nazaj proti domu. Vzdušje je bilo razigrano, nekateri učenci so si čas krajšali z izvajanjem raznih trikov in potegavščin. Po treh urah smo prijetno utrujeni prispeli nazaj pred šolo, kjer so otroke že težko pričakovali njihovi starši.

 

Katarina Abram

(Skupno 66 obiskov, 1 današnjih obiskov)