V torek, 2. 10. 2018, smo se s skupino 32 učencev od 1. do 5. razreda odpravili v Postojno, kjer smo se udeležili 11. mini olimpijade, ki jo je tudi letos organiziral Olimpijski komite Slovenije v sodelovanju s Športno zvezo Postojne.

Zaradi spremenljivega vremena so prireditev pripravili v telovadnici Šolskega centra Postojna.

Po vzoru pravih olimpijskih iger smo bili na začetku prireditve priča uradni otvoritvi z olimpijsko himno, zastavo in baklo. Otroke je pozdravil tudi nasmejani Lisjak Foksi, ki je maskota mini olimpijade. Po uradnih nagovorih in predstavitvi programa so se otroci pod vodstvom šprtnega pedagoga najprej ogreli, potem pa so se pomerili v štafetnih igrah, preizkusili košarkaške ogrevalne vaje in nogometni poligon, trenirali vodenje žoge z nogo in streljanje na gol ter odigrali igro nogometa. Organizatorji pa so poleg predstavitve košarkaškega in nogometnega kluba pripravili tudi predstvitev borilne veščine karate.

 

Katarina Abram

 

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 48 obiskov, 1 današnjih obiskov)