V sredo, 5. decembra, smo se z učenci izbirnega predmeta likovno snovanje z vlakom odpravili na ogled razstave VR/ 360°/ GAMES@ANIMATEKA v Muzeju sodobne umetnosti v Ljubljani. Sprejela nas je njena kuratorka, švicarka Manu Weiss, in nam v angleščini razložila koncept razstave in načine, kako jo gledati. Potem pa smo posamezno odkrivali virtualni svet skozi zgodbe in igrice, ki so jih ustvarili znani animatorji. Dogodivščine, ki jih je ponujala vsaka od njih, so bile enkratne, kajti ko daš očala na glavo, se enostavno znajdeš v svetu, ki je popolnoma drugačen od realnosti, a vendar na način dojemanja prostora zelo resničen, saj imaš občutek da si prisoten tam, k čemer zelo pripomorejo tudi zvoki in glasba v njem. Doživeli smo animacije v različnih izraznih tehnikah in interaktivne igrice, v katerih smo lahko dejavno sodelovali.

Zatem smo si ogledali nekaj umetniških postavitev stalne zbirke Muzeja sodobne umetnosti, ki je v bistvu galerija, v kateri si lahko ogledamo likovno umetnost, ki je nastajala v bližnji zgodovini in tisto ki nastaja sedaj.  Preko njihovega opazovanja in vprašanj, ki jih sprožajo, smo iskali odgovore na to, zakaj so takšne, kot so. Naša vodnica nam je lepo razkrivala, kaj je sodobna umetnost in da je treba pristopiti drugače kot k klasičnim slikam in kipom, zato nam je bila ob odhodu nam je bila zato manj čudna in tuja. Bolje smo razumeli, kaj »predstavlja« ali vsaj to, kaj nam sporoča.

Za zaključek dneva smo se sprehodili po praznično okrašeni stari Ljubljani.

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 59 obiskov, 1 današnjih obiskov)