Osem naših učencev od 5. do 7. razreda je bilo v torek, 11. decembra popoldan v šoli na delavnici FabBox  »Stripovske majčke«.

Mentorja RogLaba Andrej Štular in Tomo Per sta likovno učilnico začasno opremila z nenavadnimi napravami – 3D tiskalnikom,  toplotno stiskalnico in rezalnikom folije.

Vendar je bilo treba kljub temu najprej domisliti motiv za majico in začeti ročno z risbo na papirju. Vsak je narisal čisto svojo in posebno, ki jo je bilo treba prenesti na računalnik in obdelati. Zatem je svoje delo opravil rezalnik, ki je zarezal v folijo, iz katere so učenci izluščili motive. S toplotno napravo so se nalepili na majice. Razkritje vsake, ki se je pokazala izpod pokrova, je bilo posebno odkritje in doživetje. Vse so originalni primerki svoje vrste in prepričani smo, da jih bodo nosili s ponosnim veseljem.

 

Urška Tušar

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 64 obiskov, 1 današnjih obiskov)