Spoštovani starši

 

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo po že uveljavljenih smernicah.

V skladu z odlokom bomo v zavodu zagotavljali zgolj nujno varstvo in sicer za vrtčevske otroke ter za učence od 1. do 3. razreda.

V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Prosimo, da po potrebi o varstvu do srede, 31. 3. 2021 do 12. ure, obvestite vzgojiteljice ter razredničarke od 1. do 3. razreda. Potrdila delodajalca boste lahko dostavili naknadno, najpozneje pa do petka, 2. 4. 2021.

 

 

VODSTVO ŠOLE IN VRTCA

 

POTRDILO (Klikni na povezavo)

 

(Skupno 152 obiskov, 1 današnjih obiskov)