Tudi v letošnjem letu smo Svetovni dan hrane beležili 16. oktobra. V Rimu so za ta dan načrtovane številne dejavnosti, kot so mednarodni sejem kulinarike in kulture, petkilometrski tek za udeležence iz 150 držav, nastopi različnih folklornih skupin in številne druge.

Slogan letošnjega svetovnega dne hrane je Investirajte v kmetijstvo za preskrbo s hrano, saj podatki kažejo, da se pomoč kmetijstvu državam v razvoju zmanjšuje.

Na naši šoli smo Svetovni dan hrane obeležili v torek, 18.10. 2022. V naši kuhinji so nam pripravili različne vrste namazov: sirni namaz z zelišči, korenčkov namaz, mesno zelenjavni namaz in avokadov namaz z tuno. Učenci so pri malici poskusili vse namaze. Na razredni stopnji sta jim bila najbolj všeč korenčkov namaz in zelenjavno mesni namaz, na predmetni stopnji pa sirni, korenčkov in mesno zelenjavni namaz  Pri serviranju in postrežbi namazov so sodelovali učenci izbirnega predmeta načini prehranjevanja in učiteljice projektne skupine Zdrava šola.   

Ajda Zupan, učenka 8. razreda

Učiteljica: Andreja Geržina

                                                                                                                                                                                                          

(Skupno 190 obiskov, 1 današnjih obiskov)