Čeprav se je pust v letošnjem šolskem letu vtihotapil v počitniške dni, smo se na OŠ Prestranek odločili, da ga ne bomo izpustili. Zima je bila namreč huda, burja nas je dodobra prepihala in nizke temperature so nas že dovolj tresle.

Zato smo se učenci 1. triletja skupaj s svojimi učiteljicami odločili temu narediti konec in jo pregnati. 17. februarja, na zadnji šolski dan pred zimskimi počitnicami, smo skočili v pustne kostume, se predstavili na reviji pustnih mask, zaplesali in se v spremstvu veselih melodij harmonike podali po Slavini. Z glasnim petjem smo si prislužili veliko bombonov. Sonce je takoj bolj toplo posijalo, zato smo pot nadaljevali do Selc. Tam smo srečali tudi prijazno vaško gostilničarko, ki je z bomboni in sokom poskrbela, da smo si nabrali novih moči in se veseli vrnili v Slavino. Priznati je treba, da nam je uspelo. Zima je še z zadnjo pošiljko snega med počitnicami pomahala v slovo. Bravo prestranške šeme!

(Skupno 305 obiskov, 1 današnjih obiskov)