V četrtek, 17.4.2014 so na naši šoli gostovali učenci gledališkega krožka Osnovne šole Miroslava Vilharja. Predstavili so se nam  kar z dvema predstavama. Prvo z naslovom Čudežni korenček so si ogledali otroci iz vrtca ter učenci 1. triade, druga Čudežna čepica pa je bila namenjena učencem od 4. do 6. razreda.

 

Čudežni korenček je zgodba o kraljični, ki jo je bolel  zob. Nihče ji ni mogel pomagati, dokler težave ne reši dobri mladenič s čudežnim korenčkom, ki ga je dobil kot  nagrado za svojo prijaznost. Kraljična poje čudežni korenček in zobobol izgine.

Čudežna čepica pa je čepica, ki bi jo rad imel vsak, ki ni srečen. Kralj pošlje svoji dve hčerki po svetu, da mu poiščeta čudežno čepico, ki bi ga razveselila. Starejša hčerka, manj priljubljena, pa mu  čudežno čepico prinese. Prislužila si jo je , ker je bila do vseh zelo prijazna.

Nad igrama so bili naši učenci navdušeni in mentorica Irena Rep nam je obljubila, da se naslednje leto zopet srečamo.

 

Valentina Tomažinčič

FOTOGALERIJA

(Skupno 199 obiskov, 1 današnjih obiskov)