V javnem nagradnem natečaju »Pogled na kras«, ki so ga razpisali župan občine Postojna in zavod Znanje Postojna, v sodelovanju z Notranjskim muzejem Postojna, so sodelovali tudi petošolci naše šole.

Odločili so se, da predstavijo nekaj  kraških jam na Prestranškem, Slavinskem, Koškem, Žejskem, Matenjskem, v Rakitniku in Orehku. Za ta projekt so se odločili, da bolje spoznajo šolski okoliš, predvsem kraške jame na tem območju.

V svojih okoljih so se pozanimali, kje so kraške jame, jih fotografirali, poiskali o njih nekaj podatkov in oblikovali zapise o njih. Z učiteljico Liljano so jame še enkrat obiskali, tokrat z video kamero. Učiteljica je na video posnela jame in pripovedi učencev. Jurij in Doroteja sta poskrbela za glasbo. Nastala je knjiga in video film z naslovom Kraške jame na Prestranškem.

Knjigo in film si lahko ogledate s klikom na spodnji povezavi.

Liljana Bole

Povezava – FILM (Youtube)

Povezava – Knjiga (.PDF)

(Skupno 64 obiskov, 1 današnjih obiskov)