V petek, 20. 6. 2014, so se učenci 4., 5. in 8. razreda podali na orientacijski tek. Rdeča nit letošnjega teka je bila svetovno nogometno prvenstvo. Učenci so iskali zastave držav udeleženk prvenstva in na posameznih točkah reševali bolj ali manj zapletene uganke.

Na približno sedemkilometrski poti so se najbolje znašli učenci ekipe iz 5. razreda, saj so pravilno rešili vse uganke poleg tega so bili še najhitrejši. Vrstni red ostalih ekip je glede na razrede precej premešan. Pohvala vsem ekipam, ki so sodelovale na orientacijskem teku in prišle na cilj ter zahvala vsem učiteljem, ki so pripomogli k uspešno izpeljani orientaciji.  

 
Za prebuditev sivih celic vam ponujamo eno izmed ugank, ki je ekipam povzročala največ preglavic: Gospod Rdeči živi v pritlični hiši rdeče barve. Vse stvari v hiši so rdeče: posoda, omare, stene, zavese … Tudi njegova oblačila so rdeča. Kakšne barve je torej stopnišče v hiši?
Teja Rojc

(Skupno 73 obiskov, 1 današnjih obiskov)