Z učenci izbirnega predmeta nemščina in nekaterimi drugimi smo se 29. 11. 2014 odpravili na dolgo pot proti Salzburgu oziroma Solnogradu, ki že z imenom namiguje na eno od svojih »znamenitosti« – sol.

Prvi daljši postanek je bil tako v vasici Hallein, kjer smo se spustili v podzemni svet in odkrivali solno podzemlje. Obleči smo se morali v rudarska zaščitna oblačila, nato pa smo sedli na vlakec, ki nas je odpeljal v notranjost rudnika. V rudniku smo si ogledali več filmov, ki so prikazovali, kako je bila sol nekoč sinonim za bogastvo (»belo zlato«), jabolko številnih sporov ter tudi plačilno sredstvo. Pod zemljo smo prestopili mejo med Avstrijo in Nemčijo, spuščali smo se po drčah in se s splavom peljali čez podzemno jezero, na koncu katerega nas je pričakal Sv. Miklavž, ki nam je razdelil darilca. S pozdravom Glück auf! (Srečno!) smo se poslovili od vodiča in se z vlakcem odpeljali na površje. Pred odhodom smo vsi v dar prejeli nekaj soli. Sledil je ogled keltske vasi, nato pa vožnja do Mozartovega mesta – Salzburga, ki je v prednovoletnem času še posebej zanimiv. Ogledali smo si glavne znamenitosti in se sprehodili med praznično okrašenimi stojnicami. Učenci so imeli tudi nekaj prostega časa – nekateri so ga izkoristili za nakupi znamenitih Mozartovih kroglic, nekateri za obisk McDonald´sa in Starbucksa, nekateri pa za ogled Mozartove rojstne hiše.

Mojca Kristan

FOTOGALERIJA

(Skupno 55 obiskov, 1 današnjih obiskov)