V sredo, 10.12.2014, smo učenci in učiteljici 4. in 5. razreda naše šole imeli naravoslovni dan. Prvo uro smo se v šoli pogovarjali o domači pokrajini – Pivški kotlini ter  spoznavali njene značilnosti.

Omenili som tudi kraške pojave živalstvo in rastlinstvo, ki je značilno za te kraje ter stavbno kulturno dediščino. Po malici smo se odpeljali v Ekomuzej v Slovenski vasi. Tam nas je  najprej pričakal Martin Krpan ter nas po prijaznem pozdravu povabil v muzej , kjer nam je pokazal zanimivo razstavo Pivške kotline. V zgornjem nadstropju muzeja pa nam je prijazen vodič Jani povedal veliko novega o živalih in rastlinah, ki živijo v Pivški kotlini. Po zanimivem ogledu pa smo se odpeljali do Palškega jezera, ki nas je navdušilo s svojo razsežnostjo in čudovito okolico. S prijetnimi vtisi smo se še prehitro vrnili v šolo.

Alenka Slavec Geržina

FOTOGALERIJA

(Skupno 52 obiskov, 1 današnjih obiskov)