05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Jezdenje konj na gradu Prestranek

V okviru interesne dejavnosti Zdravo z naravo, ki je del projekta Zdrave šole, smo bili v torek, 14. 4. 2015, na Gradu Prestranek.

Dejavnosti se je udeležilo kar 53 učencev od 1. do 9. razreda. Ker nas je bilo veliko, so nas takoj ob prihodu razdelili v dve skupini. Prva skupina si je ogledala posestvo okoli grada, spoznala zgodovino dvorca ter se sprehodila po zeliščnem vrtu. Druga skupina je spoznala rejo islandskih konj, opremo in priprave za jahanje. Na zunanjem jahališču pa so se učenci preizkusili v jahanju. Nato so se dejavnosti skupin zamenjale. Za zaključek so se učenci še okrepčali s pico iz krušne peči ter sokom.

Učiteljica: Andreja Geržina

FOTOGALERIJA

(Skupno 285 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost