Ptički iz 2. razreda radi prepevajo, zato so se letos naučili precej slovenskih ljudskih pesmic in izštevank ter jih zažvrgoleli kar na treh koncertih.

Prvega so pripravili 16.6.2015 za otroke in vrtca ter učence 1., 3. in 4. razreda. Na drugi koncert, ki je bil 17.6.2015, so povabili svoje sorodnike, sosede ter druge krajane. S tretjim koncertom so 22.6.2015 razveselili varovance Doma starejših občanov Postojna, kjer so za zaključek zapeli nekaj pesmic skupaj ob spremljavi harmonike. Vsi poslušalci so bili navdušeni, zato so si učenci upravičeno prislužili ohladitev s sladoledom, sladke češnje in čokoladice.

S prireditvijo smo želeli dati prispevek k ohranjanju bogastva naše kulturne dediščine, ki je z otroki na novo oživela in se bo na ta način ohranila še za naslednje rodove.

Anita Čelhar in  Mateja Šabec

FOTOGALERIJA

(Skupno 82 obiskov, 1 današnjih obiskov)