V okviru projekta Korak k sončku so 18. 9. 2015 učenci 1. in 2. razreda obiskali Varstveno delovni center  Postojna, učenci 3. razreda pa Rdeči križ  Postojna. Otroke smo želeli ozavestiti, da lahko sami  pripomorejo k reševanju težav ljudi, ki jih obkrožajo in razvijati kulturo medsebojnega spoštovanja in razumevanja drugačnosti.

V skladu s cilji projekta so prvošolci in drugošolci spoznavali institucijo, kjer poteka varstvo, usposabljanje in delo za odrasle osebe s statusom invalida.  Ogledali so si prostore in skupaj z varovanci  izdelali knjižna kazala z izvezenimi inicialkami.

Tretješolci so spoznali organizacijo in delovanje Rdečega križa ter aktivnosti pri pomoči otrokom v stiski. Tudi sami so darovali šolske potrebščine, igrače, knjige in oblačila za vrstnike, ki se soočajo s težkimi finančnimi stiskami.

Anita Čelhar

FOTOGALERIJA

(Skupno 51 obiskov, 1 današnjih obiskov)