V sredo, 13. 4., so imeli vsi učenci prav poseben razlog za veselje; namesto pouka so se peto šolsko uro zbrali v večnamenskem prostoru, kjer so dočakali prihod člana ene izmed najbolj znanih, najuspešnejših in najbolj priljubljenih rock skupin, Siddharte, ki s svojo glasbo navdušuje na slovenskih in tujih odrih že dobrih dvajset let.

Tomi Meglič je našo šolo obiskal v sklopu aktivnosti Postojna – otrokom prijazno mesto. Potem ko mu je gospa ravnateljica namenila topel sprejem, se mu je na odru pridružil šolski ansambel Strel, s katerim je odpel dve skladbi: “Na soncu” in “Od višine se zvrti”. Po bučnem aplavzu mu je učenka osmega razreda, Sara Malneršič, postavila nekaj zanimivih vprašanj, potem pa je odgovarjal še na vprašanja publike. Izvedeli smo, da si je skupina nadela nenavadno ime po znanem romanu nemškega pisatelja Hermanna Hesseja z istim naslovom, da je pevec in kitarist velik ljubitelj živali, da je bil v šoli odličnjak, da je treniral več športov …

Učenci si bodo posebej zapomnili njegovo popotnico, naj bodo pri pouku pridni, naj poslušajo nasvete učiteljev in da naj se učijo, saj bodo le tako nekoč lahko uspešni. Da sta nas njegova prisotnost in njegov energični nastop navdušila, je dokazala tudi dolga vrsta čakajočih učencev, ki jim je na koncu podelil tudi avtogram. Vsekakor nam bo ta dan še dolgo ostal v spominu!

Maja Malnarič