Ne, to ni bila prvoaprilska šala, temveč je naša šola prav zares gostila mobilno smučarsko skakalnico MINI Planico, ki gostuje po slovenskih šolah.Gre za sestavljivo smučarsko skakalnico, namenjeno otrokom do desetega leta starosti. Skakalnica je uporabna v vseh letnih časih in je prilagojena varnemu in zanimivemu spoznavanju smučarskih skokov.

Otroci od 1. do 5. razreda so imeli edinstveno priložnost preizkusiti skakalnico. Pred skoki so se ogreli z zadrževanjem pravilnega čepa, nato pa so si nadeli smučarsko čelado in smuči, ter se pogumno povzpeli na vrh skakalnice. Ob pogledu z vrha skakalnice se je marsikateremu pospešil srčni utrip, po skoku in pristanku, večinoma na zadnjo plat, pa se je vsem na obrazu narisal nasmešek in s ponosom so se znova in znova povzpeli na vrh. Po zadnjem skoku so vsi sodelujoči prejeli priznanje za pogum.
Teja Rojc

 

(Skupno 710 obiskov, 1 današnjih obiskov)