Osnovna šola Prestranek že tretjič zapored sodeluje v projektu Varno na kolesu. V letošnjem šolskem letu so učenci poiskali nevarne točke na prometnih poteh v šolskem okolišu. Najprej so izpolnili ankete, jih pregledali in zapisali rezultate. Poiskali so nevarne točke in jih označili na zemljevidu. Vse skupaj so zbrali in uredili poročilo. V sredo, 23.11.2016, sta petošolce OŠ Prestranek obiskala podžupan Andrej Berginc in predstavnica Sveta za varnost in preventivo v cestnem prometu Občine Postojna Martina Ivanovič. Petošolci so ju povabili na šolo, da bi jim predstavili, kaj so naredili za nalogo v prvem sklopu projekta Varno na kolesu. Učenci so njiju in ravnateljico šole sprejeli v svoji učilnici. Predstavili so jim svoje delo. Natančno so jim opisali nevarne točke v vaseh šolskega okoliša. Oba predstavnika občine sta se zahvalila učencem za opravljeno delo. Učence sta še posebej posvarila, da morajo biti v prometu zelo previdni. Podžupan je seznanil učence, da se bosta uredili križišči v Matenji vasi in na poti v Žeje. Tudi on ugotavlja, da so potrebne kolesarske steze. Učenci so gospodu Bergincu postavili še nekaj vprašanj. Zahvalili so se jima za obisk. Petošolce v projektu Varno na kolesu čakata še dve nalogi. V drugem sklopu bodo pripravili didaktično igro o prometu, v tretjem pa bodo izdelali promocijsko gradivo o prednostih kolesarjenja.

Petošolci OŠ Prestranek

(Skupno 499 obiskov, 1 današnjih obiskov)