Tudi letos smo na Osnovni šoli Prestranek pripravili že tradicionalno prireditev ob kulturnem prazniku, in sicer na večer pred samim praznikom, 7.2. 2017. V telovadnici šole so se pod mentorstvom vzgojiteljic in pedagoških delavcev predstavili vrtčevski otroci in vsi učenci od 1. do 9. razreda OŠ Prestranek. Letošnja nit prireditve je bila življenje in delo slovenskega pesnika, scenarista, humorista in predvsem velikega človeka po srcu – Frana Milčinskega Ježka. Točke smo črpali iz neverjetno obsežnega in času primernega opusa njegovih del. Tako so se na odru zvrstile recitacije, plesi, petje, kratki skeči in lutkovna igra. Prireditev je bila postavljena v čas črno-bele televizije in izpeljana kot snemanje v studiu, kjer je sedel celo sam Ježek z ženo.  Temu primerna je bila tudi domiselna scenografija prostora. Prireditev si je ogledalo zavidljivo število staršev in ostalih krajanov, ki so s številnimi aplavzi potrdili, da je bila tudi letošnja prireditev pripravljena in izvedena na ravni, ki je primerna za kulturni praznik.

Ana Kaluža

(Skupno 100 obiskov, 1 današnjih obiskov)