05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Nesreča na Osnovni šoli Prestranek?

Brez strahu, nesreče na šoli ni bilo. So se pa učenci in učenke v torek, 31. 1. 2017, v okviru projekta Zdrava šola poučili, kako pomembno je, da znamo pomagati v primeru, ko smo priče nesreč. Na šoli smo namreč gostili dijakinje in dijake 4. letnika Zdravstvene nege iz Postojne. Bodoči tehniki zdravstvene nege so učencem pokazali, kako pravilno ukrepati v primeru oživljanja, kako zaustaviti krvavitev in imobilizirati zlomljene okončine. Tisti najstarejši pa so se z njimi pogovorili še o tem, kaj je dobro vedeti o odraščanju in varnih spolnih odnosih.

Fotografije nazorno pričajo, kako so se naše učilnice za en dan spremenile v prizorišče množične nesreče.

Nataša Režek Donev

(Skupno 132 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost