Naša šola se že leta vključuje v projekt »Rastem s knjigo OŠ – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS  v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.V okviru projekta smo 19. 5. 2017 obiskali knjižnico Bena Zupančiča Postojna. Knjižničarka je učence prijazno sprejela in jim razkazala prostore knjižnice – skladišče, oddelek za odrasle, oddelek za otroke in mladino ter čitalnico. Razložila jim je, po kakšnem sistemu so knjige zložene, da jih knjižničarji na policah lahko najdejo. V čitalnici so izvedeli, da se tam nahaja t. i. referenčno gradivo, ki ni namenjeno izposoji (priročniki, enciklopedije, slovarji …). Učenci so si tu ogledali kitajsko-slovenski slovar. Knjižničarka jim je predstavila še delovanje knjižnice, postopek vpisa vanjo in se z njimi pogovorila o knjigi Vinka Möderndorferja Kit na plaži, ki so jo učenci v okviru projekta prejeli v dar.

Mojca Kristan

(Skupno 115 obiskov, 1 današnjih obiskov)