V petek, 2. junija 2017, smo zjutraj pomalicali in se nato z avtobusom odpravili proti gospodarskemu razstavišču v Ljubljani. Zbrali smo se v Hiši EU, kjer smo prisluhnili pogovoru z evroposlancem Igorjem Šoltesom. V Hiši EU smo si ogledali tudi interaktivno razstavo Doživi Evropo. Po ogledu razstave smo se sprehodili do centra mesta, kjer smo v Emonski kleti imeli kosilo. Zatem pa smo se sprehodili do slovenskega parlamenta. Najprej smo se v dvorani Državnega sveta srečali z madžarskim poslancem Gönczem László, sledil je še voden ogled stavbe Državnega zbora. Za zaključek smo se z učiteljico Ano Novak sprehodili po stari Ljubljani in šli v slaščičarno Zvezda, kjer smo kupili sladoled. Odpravili smo se še proti avtobusu, s katerim smo se odpeljali nazaj v šolo.

Janez Rebec in Filip Rangus, 7. razred

(Skupno 181 obiskov, 1 današnjih obiskov)