6. 6. 2017 smo učenci od 6. do 9. razreda obiskali mesto Trst. Na italijanski meji sta se nam pridružila vodiča Zlatko in Lara in nas na poti proti Trstu seznanjala z mestom. Najprej smo se odpeljali do cerkve sv. Justa. Cerkev smo si ogledali, nato pa se odpeljali v center mesta in se tam peš sprehodili po mestnem središču z ogledi pravoslavne cerkve, trga Republike in grške pravoslavne cerkve. V središču smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga po večini izkoristili za sladkanje s sladoledom v bližnjih kavarnah. Pot smo nadaljevali do gradu Miramare, ki ga je zgradil Ferdinand Maksimilian. V njem je živel s svojo ženo Šarloto Belgijsko. Grad je zelo lepo opremljen. V gradu je med drugim tudi fontana zmajev, velika knjižnica in dvorana za prireditve. Nato smo imeli še nekaj prostega časa, da smo se lahko sprehodili v okolici gradu. Z avtobusom smo se nato odpravili do kostnice v Sredipolje (Redipuglia). Do vrha kostnice, na katerem stojijo trije visoki kamniti križi, smo morali prehoditi 220 stopnic. Tam je pokopanih več kot 100.000 padlih vojakov iz prve svetovne vojne. Po ogledu smo se z avtobusom vrnili nazaj na Prestranek.

Lara Vukelić in Tajda Valenčič. 7. r.

(Skupno 136 obiskov, 1 današnjih obiskov)